32 Baza Lotnictwa Taktycznego


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
V Łaski Dzień Podróżnika

Szczegółowe informacje:

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat V Łaskiego Dnia Podróżnika im. Tomasza Dronki. W tej edycji zaplanowaliśmy dwie formy turystyki aktywnej:

SPŁYW KAJAKOWY: godz. 9:00 - zbiórka przed Klubem Garnizonowym, rozpoczęcie spływu kajakowego, trasa Ldzań - Łask (ok. 8 km). Trasa jest dość wymagająca, dużo zwalonych drzew, momentami płycizny. Trudy wynagradzają piękne krajobrazy doliny Grabi.


Kajaki wypożyczone od firmy Kajakinet.pl, koszt 20zł/os,
Liczba uczestników ograniczona (60 osób), dowóz na miejsce spływu zagwarantowany przez organizatorów.

 

RAJD ROWEROWY: godz. 10:00 - zbiórka przed Klubem Garnizonowym, rozpoczęcie rajdu rowerowego. Przejedziemy wzdłuż rzeki Grabi do Marzenina następnie przez Okup, Orchów, Wiewiórczyn do Łasku – Kolumny ul. Plażowa, gdzie dołączymy do grupy kajakowej. Długość rajdu wyniesie ok 35 kilometrów. Trasa będzie wiodła drogami asfaltowymi
i szutrowymi oraz leśnymi (w niewielkiej części). Osią rajdu będzie rzeka Grabia. Zapoznamy się z licznymi zabytkami architektury, poznamy kilka ciekawostek krajoznawczych. Organizator zapewnia przewodnika podczas rajdu. Ruch rowerów odbywa się zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Uwaga! Warunkiem koniecznym do udziału
w rajdzie jest posiadanie sprawnego roweru (między innymi: nasmarowany niepiszczący łańcuch, prawidłowe ciśnienie w oponach, dzwonek, działające hamulce, prawidłowa wysokość siodełka). Ma to wpływ na bezpieczeństwo uczestnika jak i pozostałych osób. Koszt: 15 zł, uczestnicy przyjeżdżają swoim rowerem.

 

ZAKOŃCZENIE RAJDU I SPŁYWU, WSPÓLNE OGNISKO: godz. 14:00 – Spływ kajakowy i rajd mają swoje zakończenie na ulicy Plażowej w Kolumnie. Gdzie dla uczestników Łaskiego Dnia Podróżnika zostanie zorganizowane ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek (wędlina zagwarantowana przez organizatorów). Ze względu na trudny do przewidzenia czas zakończenia Dnia Podróżnika uczestnicy z ul. Plażowej do swoich domów muszą wrócić na własną rękę (w pobliżu znajdują się przystanki MZK i dworzec PKP).

 

ZAPISY:
- przez wiadomość e-mail: pttklask@poczta.onet.pl,


- przez skrzynkę kontaktową na profilu Facebook: Wojskowe Koło PTTK Łask.


W treści proszę podać imiona i nazwiska uczestników, wybrany rodzaj aktywności turystycznej (rajd rowerowy, spływ) oraz PESEL do celów ubezpieczeniowych.

W przypadku rezygnacji z imprezy prosimy również o taką informację, by nie blokować innym osobom miejsca.

W tym roku od wszystkich uczestników pobieramy symboliczne opłaty, które zostaną przeznaczone na zabezpieczenie i organizację imprezy turystycznej. Koszt zależny od typu wybranej aktywności turystycznej (od 15 do 20 zł). Prosimy o wcześniejsze stawiennictwo na miejscach zbiórki, w celu zebrania opłat i podpisania zgód na przetwarzanie danych osobowych.

 

 

                                                                  ZAPRASZAMY !!!

Zdjęcia

    
  • BIP
pdf

go-up
Kontakt

32 Baza Lotnictwa Taktycznego
9 MAJA 95
98-100 Łask
tel. 261554600
fax. 261554709
32blt.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP