32 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 kwietnia 2022
Dzień Sportu
W 2021 roku Minister Obrony Narodowej ustanowił 27 kwietnia corocznym Dniem Sportu, Sprawności Fizycznej i Zdrowego Trybu Życia w resorcie obrony narodowej.

Sport w wojsku pozwala utrzymywać sprawność fizyczną potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków, kształtuje charakter, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia. Wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia oraz konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie aktywni fizycznie mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz wyższą samoocenę.

Aktywność, w ramach której buduje się relacje w zespole jest w sporcie kwestią zasadniczą. Gry zespołowe, które uczą współpracy mają duże znaczenie we współzawodnictwie sportowym.

Dlatego w dniu 27 kwietnia br. również w 32. BLT zorganizowany został Dzień Sportu dla żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej. Zaplanowano szereg atrakcji, m.in. wykład nt. „Zdrowy i aktywny tryb życia”, zajęcia z gimnastyki, podstawy gry w tenisa ziemnego, podstawy gry w squasha oraz spinning.  Odbył się także turniej koszykówki, mecz piłki siatkowej, mecz piłki nożnej oraz bieg przełajowy.

 

 

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

32 Baza Lotnictwa Taktycznego
9 MAJA 95
98-100 Łask
tel. 261554600
fax. 261554709
32blt.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP