32 Baza Lotnictwa Taktycznego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 maja 2022
Uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W dniu 3 maja br. na Placu 11 Listopada w Łasku odbyła się uroczysta zbiórka, aby w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja złożyć hołd jej twórcom oraz wszystkim, którzy do końca bronili jej ideałów.

Konstytucja 3 Maja jest jednym z najważniejszych aktów prawnych w historii Polski, Europy i świata. Była to pierwsza w Europie ustawa zasadnicza wychodząca naprzeciw nowym czasom, ujmująca wszystkie istotne elementy nowoczesnego państwa i zawierająca program naprawy Rzeczypospolitej. Postanowienia konstytucji i jej przesłanie urosły do rangi symbolu narodowego. Dlatego z dumą wracamy do jej szlachetnych i uniwersalnych wartości” – powiedział w swoim przemówieniu dowódca 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Piotr Ostrouch.

W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, zaproszeni goście, w tym przedstawiciele środowisk kombatanckich, harcerze oraz mieszkańcy Łasku.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Łasku poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w Kolegiacie Łaskiej. Po mszy świętej, uczestnicy uroczystości wraz z kompanią honorową 32BLT przemaszerowali na Plac 11 Listopada.

Po podniesieniu flagi państwowej na maszt, hymn RP odegrała orkiestra dęta z Łaskiego Domu Kultury. Następnie odczytano Apel Pamięci poświęcony twórcom i uczestnikom majowej konstytucji oraz oddano salwę honorową. Zaproszone delegacje złożyły kwiaty  pod Pomnikiem Niepodległości. Całość zakończyła defilada pododdziałów oraz występ orkiestry dętej.

generuj pdf
go-up
Kontakt

32 Baza Lotnictwa Taktycznego
9 MAJA 95
98-100 Łask
tel. 261554600
fax. 261554709
32blt.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP